O společnosti

 

Mateřská společnost Gain Feeds,Glanbia plc., je mezinárodní skupinou se zaměřením na výživu se sídlem v Irsku, Kilkenny.

Krmivo Gain je nejprodávanější značkou zvířecího krmiva, která poskytuje kompletní programy pro širokou škálu zvířat, jako např. psy, kočky, koně, dobytek, ovce, prasata a drůbež.

Gain Pet Foods se specializuje na krmivo pro psy a kočky, které nabízí celou škálu krmiv, ze kterých si vybere i nejnáročnější majitel. Použití nejkvalitnějších ingrediencí a pokročilých technologií výroby činí z krmiv Gain vysoce kvalitní kompletní potravu pro domácí mazlíčky, ale také pro pracovní psy, kteří odvádějí vysoké výkony.

 

Společnost Glanbia plc. má dlouhou a vynikající historii jako producent krmiva.

Společnost Glanbia plc. je výsledkem spojení společností Waterford Co-Op a Avonmore.Co-Op. V předchozích letech Waterford Co-Op prodávala krmivo pod značkou Gain a Avonmore Co-Op prodávala krmivo pod značkou Welfed. Po spojení obou závodů došlo k rozšíření značky Gain na všechna zvířecí krmiva vyráběná společností Glanbia plc., čímž se značka Gain stala největší značkou zvířecích krmiv prodávaných v Irsku.

Nyní se podívejme na historii firmy Gain Feeds. Na počátku 60. let začala firma Waterford Co-op vyrábět krmné směsi v továrně Dungarvan. Toho času firma vyráběla krmivo převážně pro přežvýkavce, vepře a drůbež. Už od začátku firma zaznamenala veliký úspěch a poptávka po produktech byla velmi vysoká. Do 70. let vznikla další továrna v Castlelyons, Glenmore a Rathdrum. Poptávka po zboží stále rostla. Na konci 70. let se naskytla příležitost vyrábět krmné směsi v malém městečku Co. Wexford pro firmu Waterford Co-op.
V roce 1980 byla výrobou pověřena továrna Clonroche a současně byla založena značka Gain Feeds. Se zvyšující se efektivitou a výkonností továrny Clonroche se začátkem 80. let zavřely továrny v Glenmore a Rathdrum. V roce 1982 vyvinuli obchodní manažer Derry Casey a výživový specialista Chris Miller nové krmivo pro koně.
To se ukázalo jako vítězné složení a v roce 1983 byla založena firma Gain Horse Feeds. Továrna v Clonroche dosáhla v roce 1983 úrovně Q a postupně došlo k uvedení dalších krmných směsi na trh pod značkou Gain Horse Feeds.

Liam Cashman ze stáje Rathbarry měl veliký vliv na uvedení firmy Gain do odvětví chovných stájí a Jim Bolger se zasloužil o dosažení vysokého standardu krmiva pro dostihové koně. V roce 1993 byla založena firma Gain Pet Foods, která byla v roce 1995 následována založením další firmy Gain Greyhound Foods. Firmy dále velice prosperovaly a jsou velice úspěšné především pro psy společenských plemen a dostihové chrty.
V roce 1995 byla založena firma Gain UK prodávající Gain Horse Feeds a Dog Foods. Hywel Davies, vítěz Velké národní steeplechase v Liverpoolu, založil firmu Gain UK a pokračoval v jejím vedení.
V polovině 90. let Gain Horse Feeds objevilo nový trh ve Švédsku, kde se ukázaly produkty firmy Gain jako velice prospěšné pro klusáky. Mike Casey, Ir působící ve Švédsku, kde distribuje krmivo Gain pro koně a krmivo pro psy a to je hlavní důvod, proč je firma Gain dnes stále velice úspěšná na trhu ve Švédsku.
Na počátku 21.století naše výrobny v Clonroche a Portlaoise dosáhly vysokých standardů ve výrobě zemědělských produktů (UFAS). Několik let předtím tyto výrobny získaly také certifikát ISO 9000. Každoročně probíhá audit dodržování těchto vysokých standardů a tím je zaručena vysoká kvalita krmiva, které zákazníci důvěřují.
V roce 2008 byla firma Gain Horse Feeds vybrána jako irský partner pro Alltech FEI světové jezdecké hry 2010 v Kentucky.
Toto prestižní partnerství zaručí, že firma Gain Horse Feeds se i nadále soustředí na výživu, kvalitu a výkonnost.
Irsko je země koním zaslíbená a chov koní, jezdectví a dostihy jsou zde průmyslem, ve kterém jsou Irové světovou špičkou. Krmivo Gain je úspěšné v Irsku a to znamená jeho prvotřídní kvalitu.